Intermediate Championship 2023

  • Intermediate Final Muckalee 3-15 1-6 Railyard Final
  • Intermediate Semi Finals John Lockes 2-5 4-7 Railyard Semi Final Dunnamaggin W Muckalee Yellow Semi Final
  • Intermediate Quater fInals Muckalee Yellow W Kilkenny City Quater Final

Junior Championship 2023

  • Junior Cup 2023 Final Railyard 3-10 0-9 John Lockes Final
  • Junior Plate 2023 Final Muckalee 5-9 1-8 Dunnamaggin Final
  • Junior Cup 2023 – Semi Final Railyard 3-15 3-2 Muckalee Semi Final John Lockes W Dunnamaggin Semi Final

Primary Schools League 2023

  • Primary Schools Finals St. Canices Co Ed Team 1 W Coon/Muckalee NS Roinn A Danesfort W Gowran Roinn B S N Baile an Phoill – Piltown NS W Scoil and Chro√≠ R√≥-Naofa, Urlingford Roinn C S N Tulach Ruain – Tullaroan W St. Marys NS – Thomastown Roinn D SN an Moinn Rua – Moneenroe NS W St. Beacons NS – Mullinavat Roinn E St. John of God W St. Canices Co Ed Team 2 Roinn F

Minor Championship 2023

  • Minor Championship 2023 Rionn A Final Kilkenny City 7-12 3-11 Dunnamaggin Cup Final Muckalee 2-11 4-7 Railyard Shield Final
  • Minor Championship 2023 Rionn B Final John Lockes 11-4 4-3 Tullogher Cup Final
  • Minor Championship 2023 Round 3 Tullogher W Piltown Rionn B Clara W John Lockes Rionn B Railyard 6-11 8-7 Muckalee Rionn A Dunnamaggin 4-12 4-8 Kilkenny City Rionn A
  • Minor Championship 2023 Round 2 John Lockes W Piltown Rionn B Railyard 3-3 0-16 Dunnamaggin Rionn A Clara 2-3 5-8 Tullogher Rionn B Muckalee W Kilkenny City Rionn A
  • Minor Championship 2023 Round 1 Dunnamaggin W Muckalee Rionn A Kilkenny City 6-13 4-11 Railyard Rionn A Tullogher W John Lockes Rionn B Piltown W Clara Rionn B

U16 Championship 2023

  • U16 Championship 2023 Rionn A Finals Kilkenny City W Railyard Rionn A Cup Thomastown W Dunnamaggin Rionn A Shield Tullogher W Erins Own Rionn A Plate
  • U16 Championship 2023 Rionn B Finals John Lockes W Muckalee Rionn B Cup Clara 7-9 4-7 Piltown Rionn B Shield
  • U16 Championship 2023 Round 5 Kilkenny City W Tullogher Rionn A Railyard W Dunnamaggin Rionn A Erins Own 2-7 5-17 Thomastown Rionn A
  • U16 Championship 2023 Round 4 Railyard W Tullogher Rionn A Dunnamaggin W Erins Own Rionn A Thomastown W Kilkenny City Rionn A
  • U16 Championship 2023 Round 3 Piltown Clara Rionn B Muckalee D D Muckalee Rionn B Thomastown 0-6 2-5 Railyard Rionn A Tulloger W Dunnamaggain Rionn A Kilkenny City 1-17 4-5 Erins Own Rionn A
  • U16 Championship 2023 Round 2 Piltown W John Lockes Rionn B Kilkenny City W Dunnamaggin Rionn A Clara 5-5 7-8 Muckalee Rionn B Erins Own 3-4 3-9 Railyard Rionn A Thomastown 4-13 3-14 Tullogher Rionn A
  • U16 Championship 2023 Round 1 Tullogher 0-9 3-2 Erins Own Roinn A Railyard W Kilkenny City Rionn A John Lockes W Clara Rionn B Muckalee W Piltown Rionn B Dunnamaggin 3-8 3-12 Thomastown Rionn A

U14 Championship 2023

  • U14 Championship 2023 Final Kilkenny City 4-8 2-4 Dunnamaggin Yellow Rionn A Cup Thomastown 7-10 4-5 Erins Own Rionn A Shield Muckalee W Kilkenny City 2 Rionn B Cup John Lockes W Clara Rionn B Shield Railyard W Dunnamaggin Green Rionn C Cup Tullogher W Clara Rionn C Shield
  • U14 Championship 2023 Round 5 Tullogher W Slieverue Rionn C Kilkenny City 2 W Piltown Rionn B John Lockes 4-6 4-11 Muckalee Rionn B
  • U14 Championship 2023 Round 4 Clara 2 W Slieverue Rionn C John Lockes W Kilkenny City 2 Rionn B Clara 1 Piltown Rionn B Dunnamaggin Green 1-13 2-0 Tulloger Rionn C
  • U14 Championship 2023 Round 3 Tullogher 4-9 1-1 Clara 2 Rionn C Erins Own 1-5 5-9 Dunnamaggin Yellow Rionn A Kilkenny City 1 5-9 5-4 Thomastown Rionn A Muckalee W Piltown Rionn B Kilkenny City 2 4-9 2-6 Clara 1 Rionn B Railyard W Slieverue Rionn C
  • U14 Championship 2023 Round 2 Clara 4-4 4-11 Muckalee Roinn B Slieverue W Dunnamaggin Grenn Roinn C Erins Own 2-3 4-7 Kilkenny City 1 Rionn A Dunnamaggin Yellow 2-11 4-4 Thomastown Rionn A Piltown W John Lockes Rionn B Clara W Railyard Rionn C
  • U14 Championship 2023 Round 1 Kilkenny City 6-4 5-7 Dunnamaggin Yellow Roinn A Muckalee 0-8 3-4 Kilkenny City 2 Roinn B John Lockes 2-8 0-3 Clara 1 Roinn B Railyard 3-4 1-6 Tullogher Roinn C Dunnamaggin Green 5-9 3-6 Clara 2 Roinn C Thomastown W Erins Own Rionn A

Ladies League 2023

  • Ladies League 2023 Final Kilkenny City W Muckalee A Final Railyard 3-19 0-5 John Lockes B Final
  • Ladies League 2023 Round 5 John Lockes 1-6 2-3 Railyard League Muckalee Green W Kilkenny City League Dunnamaggin W Muckalee Yellow League
  • Ladies League 2023 Round 4 Muckalee Green W Dunnamaggin League John Lockes 4-5 5-14 Muckalee Yellow League Railyard 0-5 4-9 Kilkenny City League
  • Ladies League 2023 Round 3 Railyard 6-9 1-10 Muckalee Green League Dunnamaggin W John Lockes League Kilkenny City 1-7 1-10 Muckalee Yellow League
  • Ladies League 2023 Round 2 Muckalee Yellow 4-8 2-3 Muckalee Green League Kilkenny City 2-17 1-5 John Lockes League Railyard W Dunnamaggin League
  • Ladies League 2023 Round 1 Kilkenny City W Dunnamaggin League Muckalee Yellow W Railyard League Muckalee Green 4-12 6-7 John Lockes League

Minor League 2023

  • Minor League 2023 Round 1 Muckalee 3-9 1-6 John Lockes Group 1 Kilkenny City W Piltown Group 1 Dunnamaggin 0-20 2-6 Railyard Group 2 Tullogher W Clara Group 2
  • Minor League 2023 Round 2 John Lockes 4-10 3-17 Kilkenny City Group 1 Clara W Dunnamaggin Group 2 Railyard 6-12 4-4 Tullogher Group 2 Piltown W Muckalee Group 1
  • Minor League 2023 Round 3 Clara W Railyard Group 2 Dunnamaggin W Tullogher Group 2 Piltown W John Lockes Group 1 Muckalee Kilkenny City Group 1

U16 League 2023

  • U16 League 2023 Final Railyard W Kilkenny City A League Thomastown 3-8 4-7 Erins Own B League
  • U16 League 2023 Round 5 Thomastown 2-11 4-5 Muckalee Group 2 Piltown W Tullogher Group 1 John Lockes W Clara Group 2 St Lachtins W Kilkenny City Group 1 Railyard 2-10 0-5 Dunnamaggin Group 2
  • U16 League 2023 Round 4 Erins Own 4-2 4-10 Tullogher Group 1 Clara 5-7 4-2 Dunnamaggin Group 2 Railyard 3-12 1-9 Thomastown Group 2 John Lockes 3-9 2-15 Muckalee Group 2 St Lachtins Piltown Group 1
  • U16 League 2023 Round 3 Clara 1-2 3-8 Railyard Group 2 Piltown W Erins Own Group 1 Thomastown 3-7 2-7 John Lockes Group 2 Kilkenny City W Tullogher Group 1 Dunnamaggin 4-13 3-7 Muckalee Group 2
  • U16 League 2023 Round 2 Muckalee 2-6 5-3 Railyard Group 2 Kilkenny City W Erins Own Group 1 Tullogher W St Lachtins Group 1 Dunnamaggin W John Lockes Group 2 Clara W Thomastown Group 2
  • U16 League 2023 Round 1 Kilkenny City W Piltown Group 1 St Lachtins W Erins Own Group 1 Dunnamaggin 6-8 6-8 Thomastown Group 2 Muckalee W Clara Group 2 Railyard 2-11 2-11 John Lockes Group 2

U14 League 2023

  • U14 League 2023 Final Kilkenny City 1 7-6 4-9 Muckalee Roinn A Erin Owns 2-10 2-9 Thomastown Rionn B Muckalee W Kilkenny City 2 Rionn C
  • U14 League 2023 Round 7 Dunnamaggin Yellow 4-10 3-7 Clara Group 1 Kilkenny City 2 W Thomastown Group 1 Tullogher 1-3 3-3 Piltown Group 1
  • U14 League 2023 Round 6 Slieverue W Kilkenny City 2 Group 1 Thomastown W Tullogher Group 1 Piltown W Clara Group 1
  • U14 League 2023 Round 5 Railyard D D John Lockes Group 2 Kilkenny City 1 W Dunnamaggin Green Group 2 Erins Own 4-8 2-7 Muckalee Group 2 Piltown W Slieverue Group 1 Dunnamaggin Yellow 4-5 2-5 Thomastown Group 1 Tullogher 3-2 2-5 Kilkenny City 2 Group 1
  • U14 League 2023 Round 4 Kilkenny City 2 6-3 4-5 Clara Group 1 Slieverue W Thomastown Group 1 John Lockes 4-5 4-8 Muckalee Group 2 Erins Own W Kilkenny City 1 Group 2 Railyard W Dunnamaggin Green Group 2 Tullogher W Dunnamaggin Yellow Group 1
  • U14 League 2023 Round 3 Clara 2-3 4-5 Thomastown Group 1 Piltown W Dunnamaggin Yellow Group 1 Muckalee W Dunnamaggin Green Group 2 Kilkenny City 1 2-12 2-4 Railyard Group 2 John Lockes 4-6 4-3 Erins Own Group 2 Tullogher W Slieverue Group 1
  • U14 League 2023 Round 2 Thomastown W Piltown Group 1 Dunnamaggin Green W Erins Own Group 2 Dunnamaggin Yellow W Kilkenny City 2 Group 1 Muckalee 5-11 2-5 Railyard Group 2 John Lockes W Kilkenny City 1 Group 2
  • U14 League 2023 Round 1 Slieverue W Dunnamaggin Yellow Group 1 Piltown 2-4 5-2 Kilkenny City 2 Group 1 Clara 3-5 4-2 Tullogher Group 1 Muckalee 0-0 5-5 Kilkenny City 1 Group 2 Dunnamaggin Green W John Lockes Group 2 Erins Own W Railyard Group 2